Svet četinara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Svet četinara

Ovo je forum za diskusiju u vezi četinara.Pišite o svojima iskustvima sa četinarima
 
HomeGalleryLatest imagesTražiRegistracijaLogin
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» prepoznavanje
razmnožavanje semenom Icon_minitimeSat Dec 18, 2010 7:34 pm by marko

» razmnožavanje semenom
razmnožavanje semenom Icon_minitimeSat Dec 18, 2010 7:15 pm by marko

» da li mogu da se postavljaju atacmenti
razmnožavanje semenom Icon_minitimeThu Sep 16, 2010 7:12 pm by milos

» tisa iz reznice
razmnožavanje semenom Icon_minitimeSat Feb 20, 2010 2:03 pm by marko

» Abies alba ili obicna jela
razmnožavanje semenom Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 9:15 am by marko

» ariš,larix
razmnožavanje semenom Icon_minitimeThu Feb 18, 2010 8:46 am by marko

» razmnozavanje cetinara oziljavanjem i kalemljenjem[cepljenjem]
razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 8:24 pm by marko

» pinus nigra
razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 8:11 am by marko

» picea omorika-pančićeva omorika
razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 7:47 am by marko

Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Profil
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Affiliates
free forum


 

 razmnožavanje semenom

Go down 
4 posters
AutorPoruka
marko
Admin
marko


Broj postova : 16
Join date : 2010-02-15
Lokacija : sombor

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeMon Feb 15, 2010 9:19 pm

četinari se mogu proizvesti iz semena.pitajte za savete ako imate nekih nepoznanica u vezi toga


administrator: komentar modifikovan dana: Wed Feb 17, 2010 8:17 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://svetcetinara.forumcroatian.com
smrekabrod




Broj postova : 3
Join date : 2010-02-17
Age : 36
Lokacija : Slavonski Brod

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Smreka i jela   razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 8:46 am

Imam pitanje za sve Vas!
Naručio sam svemena od ovih vrsta:
Koloradska jela
Srebrna smreka
Turska jela
Te obična smreka
Zanima me pošto će mi sjeme doći tek sredinom trećeg mjeseca, u biti kada je vrijeme sjetve, dali trebam prije same sjetve sjeme stratificirati, ako da koliko dugo, ili može se sijati?
Pozdrav!
Na vrh Go down
marko
Admin
marko


Broj postova : 16
Join date : 2010-02-15
Lokacija : sombor

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 11:22 am

ja mislim da ne treba stratifikovati,neces imati vremena.ja imam pola tegle semena ali ga necu stratifikovati
Na vrh Go down
https://svetcetinara.forumcroatian.com
smrekabrod




Broj postova : 3
Join date : 2010-02-17
Age : 36
Lokacija : Slavonski Brod

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 1:32 pm

Pa znam da nemogu stići, zato i pitam, jer za neke vrste znam da netreba, neznam za concolor?
Pozdrav!
Na vrh Go down
marko
Admin
marko


Broj postova : 16
Join date : 2010-02-15
Lokacija : sombor

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 8:20 pm

od vojvode

Concolor nece iz semena dati maticnu biljku sa koje je uzeta sisarka ali sve u svemu cim dobijes seme samo ga malo potopi u toplu vodu[ 2 do 3 sata] i onda izvadi i sej negde u nekoj hladovini. Odrzavaj mesto sejanja uvek u vlaznom stanju i ne dozvoli da ima trave .


marko: komentar modifikovan dana: Thu Feb 25, 2010 6:00 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://svetcetinara.forumcroatian.com
marko
Admin
marko


Broj postova : 16
Join date : 2010-02-15
Lokacija : sombor

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeTue Feb 23, 2010 7:38 pm

danas sam ubrao 8 sisarki kedra ako treba seme nekome neka se javi.izveo sam prvo uspesno razmnozavanje cetinara semenom Very Happy .nikao mi je crni bor :n
Na vrh Go down
https://svetcetinara.forumcroatian.com
smrekabrod




Broj postova : 3
Join date : 2010-02-17
Age : 36
Lokacija : Slavonski Brod

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Sjeme kasni   razmnožavanje semenom Icon_minitimeMon Apr 12, 2010 6:19 am

Lijep pozdrav svima!
Imam problem!?
Sjeme mi do dan danas nije stiglo iz Kalifornije, trebalo bi doć za 10 dana.
Dali je kasno da sijem za 10 dana?
Sve sam pripremio gredice sve sve jedino me sjeme pati.
Znači pitanje je dali se može sijat sjeme Abies concolor, Abies nordmanniana, Picea abies te Pice pungens glauca?
Pomagajte !
Na vrh Go down
milos

milos


Broj postova : 3
Join date : 2010-09-15
Age : 43
Lokacija : subotica

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeThu Sep 16, 2010 6:35 pm

rvo da vas sve pozdravim cheers pa onda pitanja sakupio sam seme pinus mugo pa me interesuje kada da ga posadim ucega kako gde Question Question negde sam procitao da seme od ovog bora zri u oktobru a ja vidim da sam zakasnio sisarke su vec otvorene i seme se vec razletelo i jos nesto koliko vremena treba da mugo pocne da daje sisarke
Na vrh Go down
tree hugger




Broj postova : 1
Join date : 2010-10-15

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeFri Oct 15, 2010 1:06 pm

Cao,

nikla mi je mladica iz semenke bora Shocked i sada je veoma mala (oko 3 cm) i nalazi se u omanjoj posudi. Volela bih da prezivi zimu- da li mozete da mi kazete kako da je drzim preko zime, koliko vode, svetlosti, toplote i sl. kao i koliko treba da bude velika da bi se presadila napolje i kada je to najbolje uraditi (prolece, jesen?)

Unapred hvala
sunny
Na vrh Go down
marko
Admin
marko


Broj postova : 16
Join date : 2010-02-15
Lokacija : sombor

razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitimeSat Dec 18, 2010 7:15 pm

ako imate neki podrum ili neku sobu koja ne smrzava ali se i ne greje stavite je u taj podrum ili sobu na oko 5stepeni bez puno svetlosti i onda na prolece je samo kad prestanu mrazevi zasadite na neko mesto koje je malo zasticeno od puno sunca i tu neka stoji jedno 2 godine dok malo ne poraste i onda posadite na zeljeno mesto i to je to Smile
Na vrh Go down
https://svetcetinara.forumcroatian.com
Sponsored content





razmnožavanje semenom Empty
KomentarNaslov komentara: Re: razmnožavanje semenom   razmnožavanje semenom Icon_minitime

Na vrh Go down
 
razmnožavanje semenom
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Razmnozavanje cetinara semenom
» razmnozavanje cetinara oziljavanjem i kalemljenjem[cepljenjem]

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Svet četinara :: Šumski četinari :: Razmnožavanje-
Idi na: